אודותיי

דנה רייזברג
מורה בכירה מוסמכת בגישת אשטנגה ויניאסה יוגה, בהסמכת שמעון בן אבי וחברה בארגון מורי היוגה אסיסטנטית בקורס מורים בגישת אשטנגה ויניאסה ומלווה סדנאות בהדרכתו של שמעון בן אבי.

בעלת תואר ראשון B.ed  בחינוך גופני ותנועה. מתמחה בטיפוח יציבה והיבטים קינזיולוגיים.
מתמחה בנשים בהריון - פעילות גופנית בהריון והכנה ללידה. עבדה מספר שנים כאחראית מקצועית בסטודיו C

המפגש שלי עם היוגה
עוצמת את עיניי ומפנה מבט פנימה לשאלה מתי הכל התחיל?

הנחה מסויימת תהיה שהמסע התחיל דרך הגוף, הגוף היה כלי ביטויי טבעי עבורי. הריקוד והתנועה מלאו את כול עולמי על הבמות ומחוצה להן. אך הרגע בו התנסתי יותר מכל, לעוצמה הנמצאת מעבר לגוף הפיזי היה רגע הלידה של בר, בתי הבכורה. באותה נשימה ויחד עם זאת באותו כאב של צירים עוצמתיים שרק גברו והתעצמו, נוצר מפגש בתוכי פנימה מעבר למכאובי הגוף. ואולי באותה הבנה ואותה התנסות הצטרפתי לקצב הנשימה ומתוך התכוונות עמוקה פנימה נוצר חלל בתוכי שאיפשר להרפות, לקבל, להצטרף לטבע של תנועות הגוף. באותו הרגע של הלידה נולדה גם אמא אך יותר מכל נולד בתוכי אקלים פנימי חדש, וכך המסע הוביל דבר לדבר והשער ליוגה נפתח.
התנסתי בסגנונות ומורים שונים ליוגה. המשכתי במשך מספר שנים לתרגל בגישת האטה יוגה. ההנחיה שמעבר לגוף הפיזי סיקרנה אותי וחפשתי מתוך געגועים בליבי לפגוש מורה  שיעורר בי השראה ללכת בדרך היוגה. וכמו מתוך המשאלה פגשתי את המורה שלי, שמעון בן אבי. באותו מפגש ראשון בו נחשפתי למורה ולגישה חוויתי  את מה שלא ידעתי - געגועים שבלב. היוגה לא היתה עוד תרגול אסנות/תנוחות ,ידע ואינפורמציה אלא כלי לגשת למסע שהתגעגע פנימה. נשבתי בקסם תרגול האשטנגה ויניאסה שבו הקצב והזרימה לא נתנו מקום למחשבה להתרחב, כמו ריקוד מדידטיבי שאיפשר תודעה שקטה ועוצמה. רוח ההוראה מלאה והרחיבה כל תא ורקמה בגוף ובנשמה.

אני מרגישה הכרת תודה על שפגשתי את היוגה בדרך זו ובליבי משאלה להמשיך לצעוד בדרך שמעוררת השראה לצאת למסע של חופש. שהמבט לתוך השלם, הצניעות והענווה תנחה אותי בדרכי, שלעולם לא אשכח שזוהי דרך של עבודה אינסופית, שאלות, חקירה ולמידה ולא של תוצאות. שהמפגשים הלא ידועים וההתנסויות בחיים, בזוגיות, במשפחה, בעבודה ועם אנשים יאירו את  המבחן האמיתי לחופש פנימה.

 הכנות בהתכוונות, הפניית המבט לחקירה עמוקה פנימה למקומות נסתרים שלא פגשנו, אפשר  שתפתח את השער לצאת למסע של יוגה, מסע של חופש, לב ואהבה.

אני מלאה בהכרת תודה למשפחתי, בן זוגי לחיים ,תומר, לילדיי האהובים, בר ועידו,לכל מורי היוגה שפגשתי בדרך ובעיקר למורה נדיר ,שמעון בן אבי, שהאיר לי את דרך היוגה. ולכל אחד ואחת ממכם על הזכות  לחלוק מסורת קסומה מלאה בחוכמה ,ענווה ויותר מהכל לב ואהבה.

נמסטה.


אודותיי