הרהורים

מה ההבחנה בין תירגול יוגה לבין פעילות גופנית?

האם תרגול היוגה מהותו לעסוק בתרגילי גוף אקרובטים במטרה לפתח את הגמישות והכוח הגופני? האם בזה זה מסתיים? ואם כן אז למה לא לתרגל פילאטיס, אקרובאטיקה,מחול או כל פעילות גופנית שתומכת בשיפור הפרמטרים הגופניים?

יוגה - הדרך לאפשר את החופש להיות ולחיות בשלם

השאלה מהי יוגה? אפשר שמרמזת על רוח המסורת. היוגה הנה מסורת שדנה ועוסקת בשאלה של חופש פנימה. היא מציעה לאדם אלטרנטיבה ליצור,לחקור וללמוד את הדרך שמובילה אותו לחיים אינטימים וקרובים לעצמו ולא לחיים שהוא מרגיש בהם זר. דרך השאלה אפשר שתיתן את הכוח ליצור טרנספורמציה לחוויה של יותר קרובים, יותר בבית, יותר יוגה.

שיחה עם מורי שמעון בן אבי בנושא דרכים רוחניות לשחרור מדאגות ופחדים

שואלת :מה הקשר בין דרכים רוחניות בכלל והיוגה בפרט למצב ריגשי ונפשי כגון דאגות ופחדים? שמעון: יוגי גדול בשם שרי אוריבנדו קבע "שיוגה היא חיים וחיים הם יוגה" כלומר היכן שיש חיים יש אחדות, הכול פועל כאחד מחובר, מתואם וזאת המשמעות של יוגה. לעומת מוות שעוסק בפירוד. כלומר כל דבר שנוגע בחיים קשור לחיים הוא קשור לדרך רוחנית, הוא אחד עם הדרך הרוחנית. כך אנו מגיעים לסוגיה של דאגה, פחדים וחרדות שבסיסם יוצרים נפרדות כלומר כשאדם דואג הוא נפרד הוא לא אחד עם הסביבה ,הוא לא אחד עם החיים ובנוסף ניתן לומר שבסיסה של כל דרך רוחנית היא שקט ושלווה פנימית כמו השם של היוגי הנקרא "מוני" אדם שתודעתו שקטה. כלומר שהשקט, השלווה הפנימית הוא הבסיס לחיבור, הוא הבסיס להיות אחד עם האמת ( ביוגה האמת נקראת דארמה).

מהי סדהנה - SADHANA?

סדהנה היא האמצעים שהופנמו לשחרור מההתנגדות לחיות כאן ועכשיו. סדהנה היא למעשה כלי לעבודה רוחנית.

הרעב הגדול ביותר לחיינו

הרעב הגדול ביותר בחיינו אינו רעב למזון, לכסף, להצלחה, לביטחון, לסיפוק מיני ואפילו לא לאהבה וזוגיות.

עקרונות שתומכים בתרגול אשטנגה ויניאסה

על אשטנגה ויניאסה - אבי השיטה פאטהבי ג'ויס - ז"ל מייסור בדרום הודו. שיטת תרגול המתאפיינת בתרגול דינאמי המבוסס על ביצוע זורם של תנוחות משתנות,מעברים

בהקטי, מצב תודעתי של התמסרות לחופש מאני ושלי

הרובד שהוא מצב תודעתי מתוכו אנו חיים ועושים נקרא בהקטי

לחיות חיים מתוך שינוי

אשטנגה יוגה ויניאסה - מסורת אשר יוצרת יחסים עם אותה הבנה שהחיים הם זרימה בשינויי מתמיד.

יוגה כדרך לחיות מתוך אהבה

נגענו בשאלה מהי אהבה? האם אהבה הינה רגש? או האם אהבה הינה מצב תודעתי? מהם היחסים בין אהבה לזמן? האם במנגנון של "האני החושב" אפשר לאהוב?

שיחה עם מורי שמעון בן אבי, יוגה כדרך לחיות ממצב תודעתי של אושר תמידי

שואלת: איך אנחנו מחברים את היוגה על כל הרובדים שלה למצב התודעתי של אושר? שמעון: "כפי שהדגשתי במפגש המנטרה הגדולה של היוגה אומרת לנו "סט ציט אננדה" כלומר שמהות הלידה של האדם הוא להשיג אושר בחייו, אושר תמידי לא משתנה מכאן ניתן לגזור שהלידה הראשונה שלנו היא שרוב בני האדם נולדים לידה קרמתית.

סיכום והרהורים מתוך סדנת היוגה עם שמעון בן אבי בנושא משמעות החיים

בסדנא הדלקנו אור על המקום בו מסורת היוגה עוסקת בשאלות הגדולות של החיים, שהתבוננות בהם והתמודדות איתם יש לה את הכוח לעורר את המשמעות של החיים. מהם השאלות? אומר לנו יוגי בשם רמאנה מהרשי מספיקה השאלה "מי אני?" והשאלות הנלוות אליה-למה אני כאן? מה אני עושה כאן? לאן אני הולך שכל הסיפור הזה נגמר?

סיכום והרהורים מתוך סדנת היוגה עם שמעון בן אבי בנושא "אמת"

אם יש כלי אחד שהאדם זקוק לו לשם השגת החיים, זו האמת, מהי האמת? המפגש ניסה להדליק אור על סוגיית האמת ברבדים השונים בעשיה עם הגוף כל מה שמשויך לנפש ולרוח. בחלק הראשון-ניסינו להתייחס לסובייקט המזהה מציאות או במילים אחרות למתרגל המתרגל תנועת אסנה (תנוחה בסנסקריט) פרקטיקות של פראנאיאמה או מדיטציה.